5. neoficiální mistrovství ČR veteránů v softballu – komentář

 „Sláva vítězům – čest zúčastněným“

 V neděli 8.května proběhlo již 5. neoficiální mistrovství veteránů v softballu pro rok 2005, mistrovství se odehrálo v areálu KRČ ALTRON v Praze 4, Ve Studeném.

Tři kategorie – 18 teamů

Kategorie 35+

Skupina A byla velmi vyrovnaná, zápasy této skupiny byly velmi kvalitní, do semifinále postoupil vítěz skupiny Žaludská 9 a Starý psi po souboji s A Clubem 2:1. Plzeňský Pra-zdroj softballu zaplatil „nováčkovskou“ daň, nicméně tento team byl kvalitním přírůstkem kategorie veteránů.

Skupina B : tato skupina měla jasného vítěze PV juniors, druhým semifinalistou bylo překvapivě družstvo Old Stars Hradec Králové, které postoupilo přes Meteor i favority Matfyz Veterans, kteří hráli letos bez vítězství. 

Ve finále zvítězila Žaludská 9 nad PV juniors 4:3. Utkání rozhodla jedna chyba vyvolaná „sluníčkem“. Oba finalisté podali mimořádné výkony, je třeba vyzdvihnout oba nadhazovače Rosťu Hrycha i Standu Havla i ostatní hráče, kteří dokazují, že i ve věku nad 40 let lze hrát výborný softball.

Kategorie 45+

Skupina C: V této kategorii byly nejlepší Old Boys, kteří mají velmi kvalitní kádr hráčů, úrovní své hry patří do nižší kategorie, zvláště nadhazovač Tomáš Mikšovský  svým výkonem „kazí“ hru svým spoluhráčům i soupeřům. Velkým překvapením byl velmi sympatický výkon Vltavanu Seniors s nadhazovačem Jirkou „Lupenem“ Soukupem, kterým unikl postup do finále o pověstný vlásek. Druhým a určitě velmi kvalitním finalistou této kategorie bylo družstvo Ekonomu, které má velmi kvalitní polaře a i Venca Mudra na nadhozu byl ozdobou této kategorie. Čtvrtý a určitě nejstarší účastník Čerčany nemohl letos konkurovat této kategorii, i tím že mu chyběl Jarda Cihlář na nadhozu.

Ve finále zvítězili Old Boys nad Ekonomem 8:3. V utkání, které bylo plné krásných odpalů i zákroků v poli.

Kategorie 50+

Skupina D:  z této skupiny je třeba vyzdvihnout finalistu Podolí, široký kádr, velmi kvalitní nadhoz Petra Fašionka, letos skvělí. O pověstný krůček pod nimi  Canaries, široký kádr, na nadhozu výborný Petr Preininger. A letos velmi dobří s opravdovými veterány a zakladateli basebalu v Čechách, bratry Fialovými, Black Horses.

Skupina E: v této skupině letos opravdu nejlepší v kategorii Technik, potvrdili zprávy z kuloárů  a nastoupili na nadhozu s „železným břichem“ Jirkou Jungem a  výsledek hovoří za vše. Druzí ve skupině Motorlet Old Boys se letos také sešli ve velmi dobré sestavě, bohužel na rozhodující utkání jim chyběl  nadhazovač Pavel Prachař a tak skončili před vrcholem. Příroďárna Seniors to měla letos těžké, neúčast jejich nadhazovače Porše jim nedovolila myslet na vyšší mety než 5 místo.

Ve finále zvítězil Technik na Podolím 12:8. Toto finále bylo skvělé svou atmosférou i výkony hráčů. Zcela zaslouženě letos vyhrál Technik, který  měl hráčů na dvě družstva  a neponechal nic náhodě. Kouč družstva  Honza „Kozel“ Zákora  může být opravdu spokojený, letos jim to vyšlo. Druhý finalista Podolí měl o trochu horší pálkaře, takže letos zaslouženě druzí.

Všechna utkání velmi dobře rozhodovali Jarda Kosnar, Karel Dytrt, Aleš Andr a Luděk Petružálek., celkem se odehrálo 32 utkání, za co jim patří obdiv a uznání.

 všechny výsledky>>>